Prezent dla motocyklisty

Prezent dla motocyklisty

Jak to zwykle bywa w listopadzie, po Dniu Wszystkich Świętych, w marketach pojawiają się Mikołaje, a coraz częściej przewija się hasło Black Friday czy Cyber Monday. Znaczy to, że Boże Narodzenie nadchodzi! Trzeba zatem pomyśleć o prezentach dla bliskich. Co zrobić gdy chcemy znaleźć idealny prezenta dla motocyklisty?

Najlepiej od razu porzucić sprawy związane z ubiorem. Kurtki, rękawiczki, kaski muszą być dobrze dopasowane zatem ich wybór najlepiej pozostawić późniejszemu użytkownikowi. Unikniemy w ten sposób sytuacji, w której świeżo rozpakowany z kask jest o wiele za duży, bądź nie daje się w ogóle założyć.

Telefon w służbie motocykliście

W dzisiejszych czasach nie wyobrażamy sobie często życia bez smartfona. Telefon przestał nam służyć jedynie do prowadzenia rozmów telefonicznych. Dziś przy jego użyciu robimy zdjęcia, sprawdzamy informacje w internecie, czy odnajdujemy drogę do celu podróży. O ile robienie zdjęć na postoju, czy szukanie noclegu nie sprawia problemów, o tyle nawigowanie na motocyklu wymaga użycia odpowiedniego uchwytu na telefon. Warto naszemu motocykliście sprezentować taki dedykowany do jego motocykla uchwyt uniwersalny, do którego będzie mógł stabilnie i bezpiecznie zamocować np. poprzez uchwyt RAM telefon w wygodnym i widocznym miejscu. Jeśli motocyklista jest już posiadaczem motocyklowej nawigacji, montowanej np. na kierownicę, na pewno będzie zadowolony z możliwości przeniesienia swojego odbiornika GPS w nowe, bardziej widoczne miejsce.
Telefon zamontowany w dedykowanym uchwycie

Motocykl do zadań specjalnych

Jeśli nasz motocyklista jest zwolennikiem częstego opuszczania dróg asfaltowych, warto sprezentować mu poszerzenie stopki bocznej. Nakładka taka, zamontowana na stopkę boczną pozwoli na postawienie motocykla na dowolnym gruncie bez obaw o jego ewentualne przewrócenie się. Seryjnie produkowane stopki boczne motocykli mają niewielką powierzchnię, dlatego stawiając motocykl poza utwardzonym podłożem, tj. na przykład na piasku, na trawie, stopka może wbić się w podłoże, co spowoduje przewrócenie się motocykla i zapewne łzy rozpaczy motocyklisty na widok połamanych plastików czy klamek przy kierownicy. Poszerzenie stopki bocznej powoduje zwiększenie powierzchni na której opiera się motocykl, a zatem zmniejsza szansę na przewrócenie się maszyny.
Poszerzenie stopki bocznej zamontowane na stopce

Na koniec świata i jeszcze dalej

Motocyklista, którego chcemy obdarować lubi dalekie wypady? W takim razie świetnym pomysłem na prezent będzie bagażnik na kufer centralny. Dzięki niemu zwiększa się ilość bagaży, które można zabrać na motocykl. Specjalne zaczepy w bagażniku idealnie nadają się do przypięcia pasami dodatkowego bagażu takiego jak śpiwór albo namiot.
Bagażnik zamontowany na kufrze

Oczywiście należy pamiętać, że w prezentach świątecznych nie ważne jaki prezent wręczamy, ważne że wręczamy z sercem :)

Wszystkie komentarze

Zostaw odpowiedź

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Akceptuj Więcej informacji Odrzuć